мінюст інформує 4

УРОКИ «Я МАЮ ПРАВО» ПРОДОВЖУЮТЬ ЗАХОПЛЮВАТИ ШКОЛЯРІВ!

Фахівці юстиції у ролі педагогів на уроці – ознака цьогорічного вересня, адже юстиція Сумщини продовжує проводити уроки правових знань у навчальних закладах.

Ці уроки захоплюють з перших хвилин яскравими кольорами роздаткових матеріалів, щирістю фахівців, які прийшли з непідробним бажанням розповісти школярам про велике значення правової освіти, проінформувати про їхні права (не забуваючи при цьому й про обов’язки). Спільна зацікавленість дає позитивний результат – діти не залишаються байдужими до теми уроку, вони малюють, розповідають про свої права і задають недитячі запитання.

«Співпраця, яка вже налагоджена між юстицією Сумщини і навчальними закладами, доповнилася уроками «Я МАЮ ПРАВО!», – говорить очільник юстиції Сумщини Ірина Свистун. – І це знаково, адже правові знання такі ж важливі, як знання мови і математики. Правова держава формується правовими знаннями усіх громадян, незалежно від віку. І нам сьогодні важливо донести до дітей інформацію про загальнонаціональний проект «Я МАЮ ПРАВО!», який захищає права найменших українців, зокрема, на достатнє фінансове забезпечення, коли йдеться про аліменти, на безпечне навчальне середовище, коли, на жаль, зустрічаємося в підліткових групах з явищем булінгу. Отож, правова освіта продовжується, ми разом з навчальними закладами відкриваємо її нові горизонти».

ЗАКОН #ЧужихДітейНеБуває: НОВІ ПРАВИЛА ВИЇЗДУ ДІТЕЙ ЗА КОРДОН З БАТЬКАМИ, ЯКІ НЕ МАЮТЬ БОРГУ ПО АЛІМЕНТАМ

«Серед важливих напрямів правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», є особливий – захист прав дітей, наших найменших громадян.

Це стосується кількох аспектів. Один з них – стягнення аліментів. Завдяки тому, що були прийняті зміни до законодавства, результати стали більш вагомими. На користь дітей Сумщини стягнуто 75 мільйонів гривень», - зазначає Ірина Свистун, очільникюстиції Сумщини.
Крім того, зміни стосуються й порядку виїзду дітей за кордон. Варто знати, що тепер виїзд дітей за кордон строком до 1 місяця та більше з одним із батьків, який не має заборгованості зі сплати аліментів, відбувається за іншою процедурою.
Той з батьків, який проживає окремо від дитини, належно виконує свої батьківські обов’язки та не має заборгованості зі сплати аліментів, має право на тимчасовий виїзд з дитиною за кордон строком до 1 місяця та більше, повинен:
1. Звернутися з рекомендованим листом із повідомленням про вручення до того з батьків, з яким проживає дитина, за наданням нотаріально посвідченої згоди на виїзд дитини за межі України.
2. У разі ненадання тим з батьків, який проживає з дитиною, у 10-денний строк з моменту повідомлення про вручення рекомендованого листа нотаріально посвідченої згоди на виїзд дитини за кордон, звернутися до суду із заявою про надання дозволу на виїзд дитини за кордон без згоди другого з батьків.
3. При перетині державного кордону України пред’явити нотаріально посвідчену згоду другого з батьків або рішення суду про дозвіл на виїзд дитини за кордон без згоди другого з батьків.
4. Повернутися до України з дитиною у строк, передбачений згодою або рішенням суду.
Як бачимо, закон #ЧужихДітейНеБуває не тільки захищає дітей, а й мотивує добросовісних батьків.

ПОПЛАТИВСЯ ЗА КЕРУВАННЯ АВТОМОБІЛЕМ В НЕТВЕРЕЗОМУ СТАНІ

Суттєве підвищення штрафів зупинило не всіх, окремі водії продовжують ризикувати своїм життям та життям оточуючих, сідаючи за кермо в нетверезому стані.

На Білопільщині водій роз’їжджав нічними вулицями в стані алкогольного сп’яніння, доки не був зупинений працівниками поліції. За вказані дії він отримав штраф у розмірі 10200 гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на один рік. У зв’язку з тим, що штраф не був ним сплачений протягом п’ятнадцяти днів, сума штрафу, відповідно до вимог Кодексу України про адміністративні правопорушення, була подвоєна і державним виконавцем було стягнуто з банківських рахунків боржника вже 20400 гривень. Та разом з тим, примусове виконання тягне за собою певні наслідки – стягнення 10 відсотків виконавчого збору та витрат.
Таким чином, безвідповідальний водій позбувся не тільки чималої суми коштів, а ще й набрався ганьби, оскільки одразу ж потрапив в реєстр боржників, який є відкритим та доступним для всіх https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors
Можливо, ця історія зупинить когось, щоб не ризикувати ні власним життям, ні власними коштами, ні життям сторонніх осіб.